Nieuws

NXP Nijmegen vol gas naar automotive

Alexander Pil
Reading time: 4 minutes

De fab van NXP Semiconductors in Nijmegen gaat zich volledig richten op automotive. Op dit moment produceert de fabriek ongeveer een kwart van zijn chips voor autotoepassingen. Over een paar jaar moet dat zijn gegroeid naar bijna 100 procent. Die ambitie sprak NXP uit bij een perstour door de Nijmeegse cleanrooms.

’In de automotivewereld zijn de eisen veel strenger dan bij consumentenproducten‘, weet John van Soerland, vicepresident en algemeen manager van Industrial Center Nijmegen (ICN). ’Uitval van een component tijdens een autorit is immers onacceptabel. Om die kwaliteit te kunnen bieden, moet je je processen heel goed inrichten. Dat heeft NXP gedaan. Op dat gebied kunnen we zeker de concurrentie aan met het Verre Oosten. Onze cleanroom voldoet aan de eisen van de kwaliteitsnorm VDA 6.3 Rating A. Dat is topklasse voor automotive.‘

Het is geen nieuws dat NXP door een lastige periode gaat. Onlangs liet het bedrijf nog weten dat het vreest dat de omzet in het vierde kwartaal lager zal uitkomen dan eerdere verwachtingen. De chipfabrikant houdt nu rekening met een daling van 15 tot 25 procent in vergelijking met het derde kwartaal. Een maand eerder lag de verwachting nog op een omzetdaling van 8 tot 14 procent. NXP sloot het derde kwartaal af met een omzet van 1,34 miljard dollar. De Automotive & Identificatie-divisie deed het in die periode redelijk met slechts een lichte omzetdaling naar 326 miljoen euro.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content