Kort nieuws

TUE haalt ex-Philips-top binnen voor vorming clusters

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

De TUE trekt oud-Philips-CTO Rick Harwig aan om het strategische onderzoekscluster Energie op te bouwen. Voormalig topman van Philips Healthcare Roel Fonville gaat het cluster Gezondheid vormgeven. Deze clusters zijn de eerste twee in een langere reeks maatschappelijke thema‘s waarop de TUE de samenwerking met bedrijven en instellingen wil aangaan. Bij de clusters zijn meerdere faculteiten betrokken. Ze staan los van de negen profileringsgebieden van de Eindhovense universiteit.

Harwig is momenteel onder meer president-commissaris van de Bom. Het Energie-cluster zal samenwerken met verschillende partners, zoals het InnoEnergy-consortium dat binnen het European Institute of Technology (EIT) opereert. Het coördinatiecentrum en een deel van dit EIT-onderdeel zijn gevestigd op de High Tech Campus. Daarnaast zijn het energieonderzoeksinstituut Fom Rijnhuizen – dat op den duur naar Eindhoven zal verhuizen – en het Solliance-samenwerkingsverband voor zonne-energie belangrijke spelers.

Fonville is momenteel onder meer voorzitter van Holland Health Tech, de Nederlandse brancheorganisatie voor producenten van medische apparatuur. Onder zijn leiding zal er een roadmap worden ontwikkeld die als basis dient voor consortiumvorming en ontwikkeling van onderzoeksprogramma‘s met externe partijen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for only €15 and enjoy all the benefits.

Login

Related content