Zoals de geruchten al deden vermoeden, levert NXP de nfc-oplossing voor de Iphone 6. Ifixit trof in teardowns van beide versies een nfc-chip aan van NXP met onbekend serienummer. Ifixit gaat ervan uit dat het ic een controller en secure element huisvest. Het is gekoppeld met een booster-chip van het Oostenrijkse AMS, die tussen de controller en de antenne wordt geplaatst om de prestaties te verbeteren; het antenneontwerp kan daardoor relatief eenvoudig.
Ondertussen is ook duidelijk geworden dat de nfc-functionaliteit in de Iphones alleen gebruikt kan worden voor Apples eigen betaaloplossingen. De telefoons hebben geen functionaliteit aan boord voor het lezen van tags of het opzetten van verbindingen, en op dit moment is er ook geen api voor het benaderen de nfc-chip.
NXP is nog een keer aanwezig in de Iphone. Net als in de vorige versie levert het bedrijf een Arm Cortex-M3-gebaseerde microcontroller voor het registreren en verwerken van bewegingsdata buiten de hoofdprocessor om. Apple refereert aan deze chip als de M8-coprocessor.

