Your cart is currently empty!
Amazon ontmantelt Liquavista in Eindhoven
Het lijkt nu definitief over en sluiten voor Liquavista, maar niet voor de electrowetting-technologie waar eerst Samsung en later Amazon zo geïnteresseerd in waren.
Volgens onbevestigde berichten is Amazon bezig om beeldschermdochter Liquavista in Eindhoven te ontmantelen. Verschillende bronnen zeggen dat de beslissing al vorig jaar is gevallen en dat het personeel in de loop van dit jaar stapsgewijs zal afvloeien – overigens met een hele nette regeling. Ook zou alle apparatuur al weggehaald zijn uit Eindhoven.
Liquavista werkte het afgelopen decennium aan een revolutionaire nieuwe displaytechnologie gebaseerd op electrowetting, het verschijnsel dat een oppervlak aantrekkend of afstotend gemaakt kan worden voor olie en water met een elektrische spanning. Door daarmee gekleurde olie te manipuleren, kunnen pixels worden gemaakt die gekleurd – als de olie is uitgespreid – of transparant zijn – als de olie geconcentreerd is in een klein bolletje.