Kort nieuws

Einde nabij voor Transmeta

Nieke Roos
Reading time: 1 minute

Transmeta staat te koop. Dat heeft de ontwikkelaar van energiezuinige chiptechnologie zelf bekendgemaakt. Samen met financieel adviseurs van Piper Jaffray bekijkt het IP-huis de mogelijkheden voor een verkoop. Begin dit jaar sloeg het nog een overnamebod af van aandeelhouder Riley Investment Management, omdat het bedrag volgens Transmeta niet overeenkwam met de bedrijfswaarde.

Tegelijk heeft Transmeta twee overeenkomsten gesloten met Intel. De eerste behelst dat ‘s werelds grootste chipfabrikant een niet-exclusieve licentie krijgt op een aantal van Transmeta‘s technologieën. De tweede is een amendement op een eerder getroffen schikking, die Intel een eeuwigdurend, niet-exclusief gebruiksrecht verleent voor alle patenten die Transmeta op dit moment bezit en voor 31 december 2017 nog binnenhaalt. De eerdere overeenkomst verplichtte de chipreus om eenmalig 150 miljoen dollar over te maken en van 2009 tot 2013 elk jaar nog eens 20 miljoen. In plaats van die jaarlijkse betalingen krijgt het IP-huis nu 91,5 miljoen ineens voor het einde van dit fiscale kwartaal, dat eindigt op 30 september.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for only €15 and enjoy all the benefits.

Login

Related content